Impressies van de kunstenaars 2017

In 1998 maakte Danielle Coeterier voor het eerst kennis met beeldhouwen. Het werken met steen inspireerde haar vanaf het eerste moment en nog steeds is de transformatie van ruwe steen tot beeld voor haar een magisch proces.
Haar hoofdzakelijk figuratieve beelden, kenmerken zich door gestroomlijnde vlakken en vloeiende lijnen, resulterend in Kunstwerken die allen een verfijnde elegantie uitstralen met een verborgen innerlijke Kracht, met name zichtbaar voor de uiteindelijke koper; een gedeeld inzicht.

De laatste jaren heb ik me meer en meer toegelegd in het werken volgens de woodblock methode die in Japans erg gangbaar is. Ik werk hoofdzakelijk met een grove steek in gebruik hout, waarbij het ruwere opervlakte meespeelt in het eindresultaat. Iedere kleurgang is een aparte houtplaat die speciaal daarvoor uitgesneden is. Een selectie van deze werken zullen te zien zijn in mijn atelier, daarnaast staan er in mijn tuin grote kortenstaal beelden met een aantal kleinere bronzen.

Atelier colourfulthings
Kreijl 26 5591 TR Heeze
Info@colourfulthings. nl
www.colourfulthings.nl
Anne-Marie Houthuijzen
Het atelier is gelegen aan de rand van de Groote Heide, in buurtgemeenschap Kreijl.
Vanuit het atelier heeft u een prachtig uitzicht op bossen en landerijen.
Colourfulthings biedt voor bedrijven, groepen en individuele verschillende mogelijkheden
voor cursussen, workshops, teambuilding en creatief culinair arrangementen.
De galerie heeft mooie eigen kunst en is uitgebreid met Broca –Art, Brocante en prachtig kleurrijk glas uit de jaren 50-60, zeker een bezoekje waard.
Met vriendelijke groet,
Anne-Marie Houthuijzen
www.colourfulthings.nl

Ik ben er begonnen met (textiel)verharder, dat is een product wat lijkt op een kunsthars en is milieuvriendelijk . Met dit product kun je zeer variërende kunstwerken maken van beelden tot schilderijen en die na volledige uitharding zelfs buiten geplaatst kunnen worden.
Ik ben niet stil blijven staan, ik heb er beelden van keramiek en zilveren sieraden vervaardigt van zilverklei aan toe gevoegd en wil er in de loop van de tijd nog glasfusen erbij gaan doen.
Kom tijdens de atelier route 'n kijkje nemen in het atelier, dit is zeker de moeite waard
Atelier Struisje
J. Deckersstraat 49a
Heeze
Get Outlook for iOS
De kistjes die ik her en der vind krijgen bij mij een metamorfose door ze te beschilderen en te decoreren, geïnspireerd door hun eigen vorm en mijn fantasie.
Zo veranderen ze in "bijzondere" schatkistjes.
Via mijn blog: www.sieradenkistjes.blogspot.nl worden ze het world wide web ingestuurd.

Het atelier is vlakbij de Strabrechtseheide en is een ontmoetingsplek voor kunstenaars en/of kunstminnende mensen. Hier geef ik ook schildercursussen aan beginnenden en al gevorderde schilders. Daarnaast organiseer ik elk jaar schildervakanties naar Toscane en Spanje.
Ik ben lid van Kunstkring Eymerick in Heeze, Stichting Kunstenaars Brabant en de Nationale Associatie voor Beeldend Kunstenaars."
Meer info: www.atelier-mediterraneo.nl
M@rtine van Noort

Anita Peeters
Atelier Aventurijn, Praktijk voor kunstzinnige therapie beeldend
Heipolderstraat 10
5591 KB Heeze
www.atelieraventurijn.nl
anita@atelieraventurijn.nl
06-52166604

Het onderwerp is vaak de mens of de natuur.
Met het verzamelde materiaal ga ik aan de slag , alles is mogelijk, ik heb vrij spel; plakken, scheuren, vergroten, verkleinen, afdrukken, schilderen, net zo lang totdat er een boeiend geheel ontstaat.
Daarin ligt het spanningsmoment voor mij en dat is mijn ontdekkingstocht.
Heeze, maart 2017
Jantine van de Wal
Gebr. de Koningstraat 15
5591 EP Heeze.
0642730632
jantinevandewal@gmail.com

Nu nog het combineren van het werk tot het een mooi geheel vormt.
Met plezier nodig ik iedereen uit in onze “arttuin”. Bij slecht weer staan de kunstwerken binnen.
José Wouters,
Kruis 24, 5591 LAHeeze
www.josewouters.exto.nl
jcem.wouters@gmail.com
tel. 0031615125779
1954. Geldrop
In de jaren 80 heb ik in Eindhoven bij het SKVE diverse cursussen gevolgd van fotografie en vrije expressie. Daar ontmoete ik een kunstenaar die mij inspireerde om te gaan beeldhouwen bij het SKVE en ben daarna doorgegaan met beeldhouwen in Heeze bij Danielle Coeterier en Tom Haemers
Na diverse onderbrekingen ivm drukke werkzaamheden kwam de kunstkring in het vizier.
De plaats waar je met gelijkgestemden je passie kunt beoefenen en elkaar inspireert.

Naast schilderijen maak ik beelden van steen en van brons.
Bij het werken in steen zoek ikde balans tussen bewerkte en onbewerkte steen. Met schilderen ben ik op dit moment bezig met een serie grote abstracte doeken(100x120) met het thema “kleur en compositie”
In mijn atelier geef ik met veel plezier workshops beeldhouwen en schilderen.
Toos Bonten
Atelier ’t Vonder
Beukenlaan 30, Sterksel
06-23899823
www.dagjeuitdekunst.nl
www.toosbonten.exto.nl

Martin Bos

Henk van den Brink

www.sjefcox.nl
Ik maak beelden in hardere steen- en houtsoorten, brons, e.d., Land-Art-objecten, geef les, doe aan activiteitenbegeleiding in een verpleeghuis, en ben ook in de kunstsector bestuurlijk actief.
Ik beeldhouw ca 20 jaar, heb het vak geleerd bij gerenommeerde kunstenaars.
Mijn stijl is abstract of geabstraheerd.
Ik detailleer niet meer dan nodig is om mijnboodschap te communiceren.
Titels geef ik liefst niet omdat die een vrije interpretatie door de kijker in de weg staan.
Mijn inspiratie doe ik op in de dingen die op mijn weg komen.
Alle werken zijn aan mijn geest ontsproten.

Na een aantal jaren schilderen en workshops ben ik met de 5 jarige opleiding schilderen op de kunstacademie in Arendonk begonnen die ik in 2015 afgerond heb.
Momenteel ben ik hier bezig met de specialisatie richting . Mijn stijl is heel divers van figuratief tot abstract in olie alsook in acryl met gebruik indien nodig van div. materialen. Ik maak ook schilderijen in opdracht.
Indien U meer van mijn werk wilt bekijken kan dat op mijn website: yvonneposno.nl
Voor meer info kunt U mij altijd mailen, y.frencken.posno@gmail.com

Het boeit mij om moderne stillevens te schilderen. Moderne realisme is niet alleen een kopie van de werkelijkheid. Het gaat dieper er is meer. Door gewone alledaagse dingen uit de grote massa te schilderen, krijgen ze volledige aandacht. Ze worden belangwekkend en karaktervol. Er groeit verwondering over de kleur en de vorm van de dingen die toch zo gewoon zijn. De vormen en kleuren worden bijna abstract. Zo ontstaan mijn stillevens.
Mijn 7 jarige opleiding heb ik gevolgd aan de Academie voor Schone Kunsten in Arendonk.
RIEK JEIJSMAN,
Puttendijk 9A,
6026 VWMaarheeze.
Tel. : 0639130922
E-mail: jeijsmanr@gmail.com
Website: www.riekjeijsman.blogspot.com
Facebook:"Art Riek Jeijsman"

(Heeze, 1951)
Mijn passie voor de schilderkunst is ontstaan in Portugalwaar ik een cursus volgde bij Mia Snoeyen.
In 2009 ben ik op de kunstacademie gestart waarvoor ik in 2015 ben geslaagd. Op dit moment ben ik nog met de specialisatie bezig.
Mijn werken zijn impressionistisch met olieverf en liefst met paletmes.
Mijn schilderijen beelden de kinderspelen van vroeger tot nu uit.

In de eerste wereldoorlog bouwde de Duitse bezetter aan de Belgisch-Nederlandse grens een prikkeldraadversperringwaar electriciteit met een spanning van 2000 volt werd opgezet. Dit om te verhinderen dat Belgische onderdanen naar Nederland konden vluchten. Vele vluchtelingen moesten het met de dood bekopen. Ter herinnering aan deze blokkade is bij de Achelse kluis en nabij grenspaal 174 een deel van de versperring (de zg. Doodendraad) nagebouwd.
Zowel toen als nu laten veel mensen zich niet afschrikken als de grenzen worden gesloten.
Bert Keet
de Tinnegieter 58
5591 MN Heeze
Tel.: 040-2262352
www.bertkeet.nl
e-mail: foto@bertkeet.nl
Mijn passie is het creëren van nieuwe vormen, waarbij contrast een grote rol speelt.
Ik werk het liefst met grove klei.
Mijn inspiratie komt uit de natuur, architectuur, maar ook uit menselijke relaties/emoties. Vormen en structuren die door weersinvloeden en tijd zijn ontstaan blijven mij fascineren. Ik houd ervan de pure klei nog te zien en te voelen en verwerk er graag beweging in. Mijn werkstukken zijn vaak organisch gevormd, robuust en stoer. Ik gebruik vaak oxides in aardetinten en glazuur als contrast. Soms voeg ik, als extra accent, glas toe.

Mijn werk is het resultaat van de altijd aanwezige drang om de beelden die mij raken vast te leggen. Dit geldt zowel voor het maken van foto’s als schilderijen.
De onderwerpen zijn dan ook zeer divers evenals het kleurenpalet. Het uitgangspunt is vaak figuratief en dan abstraheer ik dit geheel of gedeeltelijk.Sinds een aantal jaren verdiep ik me in portretten, realistisch met aandacht voor detail of kleurrijk. Met zorg gekozen composities versterken mijn werk.
Na diverse schildercursussen ben ik in 2003 aan de Academie voor de Schone Kunsten in Arendonk de opleiding Schilderkunst gaan volgen en heb deze in 2011 afgerond.
www.theavanmoorsel.exto.nl

Na zijn pensionering (2004) besloot hij om maximaal één jaar les te nemen bij de Somerense schilderschool. Hier leerde hij wat het betekent om verf op een doek te smeren. Het mengen van kleuren, werken met penseel en paletmes etc.
Met Cezanne als een van de grote voorbeelden startte hij met een mengeling van impressionistische en expressionistische stijl. De laatste jaren is zijn stijl hedendaagser geworden en straalt het een gevoel van ruimte, vrijheid en positivisme uit.


De laatste 10 jaar, sinds mijn pensionering, schilder ik regelmatig met acryl, aquarel en bister. Mijn inspiratie haal ik voornamelijk uit de natuur; bos-, heide- en berglandschappen zijn daarbij mijn favoriete onderwerpen.
Graag werk ik met felle kleuren.
Voor de eerste opzet maak ik meestal gebruik van een foto. Daarna laat ik mijn fantasie de vrije loop.

Ellen Siemer,Leende
Textiel en kleur is mijn passie, die combineer ik door zelf mijn stoffen te verven.
Kleur! maakt van alles in mij los en is vaak de basis van een ontwerp. Als ik begin weet ik vaak niet wat het zal worden. Het groeit, het gaat leven, soms ligt het een tijdje in een hoek en als het gaat roepen, ga ik weer verder op pad.

Henny maakt prachtige realistische schilderijen, variërend van klein tot groot formaat. Van belang daarbij zijn verhoudingen, contrasten, compositie, voor- en achtergrond, kleuren, e.d..
Zijn driedimensionale werken zijn van hout of plaatmateriaal, met zelfgemaakte scharnieren, en in zijn kleurenpalet gelakt.
Henny werkt zowel ‘vrij’ als in opdracht.
Henny heeft tot nu toe zijn werk vooral voor zichzelf gehouden, maar treedt nu naar buiten om ook zoveel mogelijk andere mensen daarvan te laten genieten.

Ine is uitbundig en daadkrachtig in haar schilderijen. Graag wil ze mensen laten delen in haar enthousiasme voor de schilderkunst. Haar werk is vaak grafisch met voorkeur voor stralende kleuren. In haar schilderijen werkt ze met acryl, zand en andere materialen. Meer informatie over Ine en haar werk vindt u op:www.ineteevenschilderijen.nl

In 2012 afgestudeerd aan de Academie voor Schone Kunsten te Arendonk, richting portret.
Mensen vormen haar grootste inspiratiebron en die geeft ze weer op een voor haar karakteristieke manier. Het zijn geen fotos, maar belevingen.
www.hannah-elina.exto.nl

opleidingen gevolgd, zoals: Vakbekwaam Hovenier en de Opleidingen Keramiek en Schilderen aan de Academie Arendonk.
Ik heb veel vrouwenbeelden en tulpen gemaakt in keramiek. Deze tuinvrouwen en tulpen komen voort uit mijn passie voor tuinieren.
Ik heb onder andere geëxposeerd op kunstmarkten en open deurdagen, voornamelijk in Zuid-Limburg.
Dit jaar rond ik mijn specialisatie Schilderen af in Arendonk. Mijn uitdaging is het schilderen van mensen in hun relatie tot hun omgeving.